Kurz bruslení

Kurz bruslení pro žáky základní školy začíná v lednu 2020 a probíhat bude v termínech 8. 1., 15. 1., 22. 1., 29. 1., a 5. 2.

Výuka bruslení pro základní školy v rámci tělesné výchovy je nastavena na délku 5 lekcí, tzn. 5 týdnů. První hodina 1.-5. třídy začne ve středu 8. 1. 2020 a poslední hodina tohoto kurzu bude věnována zopakování všech získaných dovedností a různým cvičením zručnosti. S žáky navážeme na dovednosti, které momentálně mají, a zařadíme další zajímavé prvky. Děti budou chodit bruslit každou středu od 10.40 hod. Vyučovat se bude první dvě hodiny a po přestávce odjedeme přistaveným autobusem od školy na zimní stadion. Vrátíme se opět ke škole v době před obědem.

Za  celý kurz ( 5 lekcí ) žák zaplatí 250 Kčplaťte na účet SRPŠ.   Jednotlivé absence ve výuce nelze vyúčtovávat .

Žáci mají možnost se na zimním stadionu v šatnách převléct a přezout. Děti by si měly umět brusle alespoň částečně zavázat. Šatny jsou dobře vytápěné a mají sociální zařízení.

Na ledové ploše se děti rozdělí do dvou skupin podle stupně pokročilosti. Pro děti jsou připravené různé hry pro zpestření nácviku jednotlivých prvků. Výuka bude probíhat 50 min.

Důležité !!! Je nutné zkontrolovat nabroušení bruslí a případně je nechat nabrousit na zimním stadionu od 8 – 20 hod.

Děti na tyto hodiny potřebují:  

  • Nabroušené brusle (pokud možno šněrovací s pevnou botou – noha je lépe upevněná)
  • Seřízenou helmu ( je nutností z důvodu bezpečnosti, v krajním případě může být i cyklistická )            
  • Teplé pohodlné prodyšné oblečení  ( rozhodně ne džíny a  těsná bunda )
  • Rukavice ( jakékoliv, ale musí chránit celou ruku – bezpečnostní prvek )
  • Náhradní ponožky na převlečení před hodinou, hadřík na utření bruslí

Po skončení hodiny se žáci přezují v šatnách a odejdou se svou paní učitelkou zpět do školy. Pokud děti budou mít s sebou termosku s teplým pitím a malou svačinku, mají možnost se najíst přímo v šatnách.

Rodiče, kteří si nebudou vědět rady s výběrem bruslí, mají možnost kontaktovat lektorku a poradit se. Při vážném problému sehnat brusle na výuku ( špatný výběr v obchodech, finanční tíseň..) nabízíme půjčení bruslí na níže uvedené e-mailové adrese. Počet bruslí na půjčení je však omezený na 1-2 ks od každé velikosti! Pro všechny děti brusle nemáme.

Další informace jsou na www.veselabruslicka.cz. Případné nejasnosti můžete vyřešit s paní učitelkou nebo na e-mailové adrese petra@veselabruslicka.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *