Uzavření mateřské školy

Dne 12. března 2020 zřizovatel školy rozhodl o celkovém uzavření našeho zařízení s platností od pondělí 16. března do odvolání.

V souvislosti s mimořádným opatřením státu týkajícím se šířením koronaviru COVID-19 vedení obce rozhodlo, stejně jako Magistrát města Jablonce nad Nisou, o úplném uzavření Základní a mateřské školy Nová Ves nad Nisou.

Vláda vyhlásila nouzový stav.

Nouzový stav v Česku platí od čtvrtka 12. března 14 hodin po dobu 30 dnů.
Krizová opatření budou definovaná samostatným usnesením vlády. Aktuální informace jsou na webech ministerstva vnitraministerstva zahraničních věcí a ministerstva zdravotnictví.

Od pondělí 16. března budou na webu uveřejněné domácí úkoly pro žáky základní školy.

Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení budou přijímány pouze elektronicky.

Interaktivní žádost naleznete na ePortálu ČSSZ https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy , při vyplňování žádosti postupujte dle následujících pokynů.

V případech, kdy aktuálně probíhají jarní prázdniny, začíná běh podpůrčí doby až ode dne, kdy měla být škola po prázdninách otevřena. Pro vyplňování je k dispozici interaktivní formulář, nebo v PDF. V části „do“ je možno uvést údaj i slovně, kupř. „do odvolání“. Vyplněný formulář škola zašle příslušnému rodiči e-mailem (optimálně s elektronickým podpisem příslušného zaměstnance školy). Ten jej může zaměstnavateli opět poslat elektronicky.

Kontaktní e-mail: skolanovavesnn@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *