Informace pro alergiky a chronicky nemocné děti

Ředitelka školy může ve školním řádu ošetřit problematiku nemocných dětí, v rámci ochrany zdraví a bezpečnosti jí to dokonce ukládá v § 29 školský zákon. 

Podrobné stanovisko MŠMT naleznete na https://www.msmt.cz/vzdelavani/predskolni-vzdelavani/nejcastejsi-dotazy-k-predskolnimu-vzdelavani-3-dotazy-k

Pokud dítě patří do skupiny chronicky nemocných dětí a vykazuje respirační potíže, je třeba požádat praktického lékaře pro děti a dorost o potvrzení, že se nejedná o infekční onemocnění. Po odevzdání lékařského potvrzení bude dítěti umožněn vstup do budovy školy. Potvrzení se odevzdává pouze jednou. Forma potvrzení není určena, postačí jakýkoli písemný záznam o alergii či chronickém onemocnění dítěte s originálním podpisem a razítkem ošetřujícího lékaře.

Podrobnosti a více naleznete na https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *