Výzva návrat všech žáků do malotřídních škol

Minulý týden obdržela ředitelka školy nabídku od Mgr. Adama Šimůnka, ředitele malotřídní školy a mateřské školy v Branticích, abychom se my, ředitelky a ředitelé malotřídních škol semkli a společně bojovali za to, abychom mohli mít ve škole všechny naše žáky bez výjimky na ročník nebo momentální organizaci výuky.  

Pan ředitel sepsal výzvu – petici, se kterou chce oslovit ministra zdravotnictví s návrhem, že v 5. stupni budou malotřídní školy vzdělávat všechny žáky. Výzvu ředitelka naší školy Mgr. Jana Fialová podepsala, souhlasí s tím, že je na čase vymanit se z pravidel pro úplné školy, protože tato pravidla jsou pro nás nelogická. Naši školu zapsala do databáze málotřídních škol, která teprve vzniká, a doufá, že i v budoucnu budeme spolupracovat.

V České republice tvoří malotřídní školy 38 % všech základních škol, celkem je v ČR 771 malotřídních škol. 

Více se o této výzvě – petici můžete dočíst na internetu na FB stránkách učitelských skupin, nebo na tn.cz, novinkách, idnes.cz, regionálním vysílání ČT a www.malotridky.org.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *