Organizace v ZŠ od 1. září 2021

1. 9. 2021 mohou doprovodit rodiče prvňáčky do třídy a zúčastnit se zahájení školního roku. Rodiče budou mít po celou dobu přítomnosti ve škole nasazenou roušku. Žáci ve třídě nosit roušku nebudou.

Plošné preventivní testování žáků ZŠ antigenními testy bude na naší škole probíhat ve čtvrtek 2.9. 2021, druhé v pondělí 6.9. 2021 a třetí ve čtvrtek 9.9. 2021.

Testy pro děti budou k dispozici ve škole. V případě zájmu, bude rodičům umožněno dětem při testování asistovat. Testování bude opět probíhat v tělocvičně.

Netestují se děti, které:

* prodělaly onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního testu uběhlo méně než 180 dní. 

* doloží negativní výsledek testu, který podstoupily na odběrovém místě

Děti nosí roušky pouze ve společných prostorách, ve třídě ne.

Pokud se dítě nebo žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení apod.). Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování.

Další případné testování či jiná opatření budou nastavena po vyhodnocení výsledků plošného testování.

Dále Vás upozorňujeme na povinnosti při návratu ze zahraničí a důrazně apelujeme na jich dodržování: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

Další informace: https://www.edu.cz/covid-19/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *